Čižmy

Najpresnejší výber

Vybrať topánku správnej veľkosti nie je jednoduché ani v kamennom obchode, nieto na internete. Jednotná veľkostná tabuľka bohužiaľ neexistuje a veľkosti topánok od jednotlivých výrobcov sa nepatrne odlišujú. Podľa čoho sa teda rozhodnúť? V rámci jedného výrobcu sú veľkosti rôznych modelov rovnaké, ak teda máte vyskúšanú veľkosť z predchádzajúcich topánok rovnakej značky, môžete bez obáv objednať nové v rovnakej veľkosti. Ak váhate alebo kupujete topánky od iného výrobcu, odporúčame zmerať tzv. mondopoint, teda najdlhší rozmer chodidla, podľa ktorého sa správna veľkosť obuvi určí najpresnejšie.

Ako určiť mondopoint?

Možný postup pri meraní je položiť si na zem k stene list papiera. Bosou nohou sa postaviť na papier tak, aby sa päta dotýkala steny a fixkou či ceruzkou označiť najdlhší prst na nohe (spravidla palec). Potom už metrom či pravítkom ľahko zmeriate vzdialenosť od steny (hrany papiera) k značke, ktorú ste si fixkou urobili.

Vnútro topánky musí byť kvôli pohodliu a voľnosti pohybu prstov o trochu väčšie než chodidlo. K nameranej dĺžke je tak vždy potrebné pripočítať tzv. nadmerok. V prípade obuvi na každodenné použitie sa väčšinou pripisuje 5 – 10 milimetrov v závislosti na tvare špičky topánky. Pri meraní je dôležité tiež zohľadniť aké ponožky budete v topánkach obvykle nosiť. 

Nič nenájdené

0 produktov k porovnání PorovnávanieZobraziť porovnanie